معرفی ۱۰ سرویس برتر مترجم آنلاین

محتوا  پنهان  1 بهترین سرویس های مترجم آنلاین 1.1 نحوه شناسایی سایت های ضعیف ترجمه 1.2 پیدا کردن

توسط NEWSMINERAL در 27 آذر 1399

بهترین سرویس های مترجم آنلاین

امروزه سرویس های مترجم آنلاین حضور گسترده ای پیدا کرده اند. در واقع، آن ها مثل بمبی در جهان منفجر شده اند و از آنجایی که تقریبا در هر صنعتی نیاز به سرویس های ترجمه آنلاین وجود دارد، دسترسی جهانی به آن ها رو به افزایش است. در حال حاضر از شرکت های گسترده گرفته تا تجارت الکترونیک، چاپ و نشر، تحقیق و پژوهش، هریک نیازمند سرویس های ترجمه آنلاین تخصصی می باشند. این روز ها ترجمه در کوتاه ترین زمان ممکن و به صورت آنلاین بسیار مورد توجه سیل گسترده ای از کاربران قرار گرفته است. در این مطلب بهترین مترجم آنلاین معرفی شده است. در گذشته، سازمان هایی که نیاز به ترجمه داشتند، به طور سنتی از سرویس های محلی یا بومی در موقعیت های مورد نظر استفاده می کردند. این چندان ایده آل نبود زیرا این مترجمان شخصی گاها غیر قابل اعتماد و نامناسب بودند و اگر ترجمه در چند زبان نیاز بود، اغلب چندین شخص باید در محل می ماندند. اما در عصر امروز اوضاع فرق کرده است. خود شما وقتی که سریعا می خواهید متن یا کلمه ای را ترجمه کنید، چگونه این کار را انجام می دهید؟ از دوستتان که زبانش خوب است یا دیکشنری‌ های گوناگون؟ امروز حتی این امکان وجود دارد ابزارک هایی روی مرورگر به منظور ترجمه سریع لغت یا متن نصب و استفاده نمود. اما شاید سازمان شما اجازه نصب این افزونه ها را به شما ندهد. پس سرویس های ترجمه آنلاین به کمک شما می آیند. مترجم آنلاین امروزه سرویس های ترجمه آنلاین به منظور پاسخ دهی به نیاز های سازمان ها در کیفیت بالا و کاملا قابل اعتماد توسعه پیدا کرده اند و به طور قطع افراد ستاره ای در این سرویس ها نقش دارند. این سرویس ها در ترجمه لغت و متن بسیار هوشمندانه و به سرعت کار می‌ کنند و نیاز اغلب کاربران را پاسخگو هستند. با این حال، ممکن است مثل هرچیز دیگری، خرابکاری یا کلاهبرداری یا نتایج با کیفیت پایین در آن ها وجود داشته باشد. در این مطلب ما قصد داریم تا به شما کمک کنیم تا سرویس مترجم آنلاین معتبر و حرفه ای که نتایجی با کیفیت بالا ارائه می دهد و نیاز های شخصی شما را برآورده می کند را انتخاب کنید. بعضی از این سرویس های آنلاین شامل امکانات دیگری هستند که در این مقاله این موارد را نیز برای شما شرح می دهیم. در اینجا شما می توانید سرویس هایی که در ادامه معرفی می کنیم عینا بررسی کنید و بر اساس تحقیقات و ارزیابی خود و همچنین نظر مشتریان و بازخورد های واقعی، از مناسب ترین آن ها در خور نیاز خود استفاده نمایید. این اطلاعات به شما در تصمیم گیری هوشمندانه کمک می کند. پس از تشخیص درست و انتخاب بهترین سرویس مترجم آنلاین در این فهرست حتما آن را در بوک ‌مارک خود به منظور دسترسی سریع تر قرار دهید.

نحوه شناسایی سایت های ضعیف ترجمه

اگر شما به انتخاب سرویس تصادفی فکر می کنید، باید عواملی را شناسایی کنید که نشان دهد شما یک محصول خوب را پیدا کرده اید. در اینجا چند مورد برای بررسی وجود دارد:
  • وب سایت کم کیفیت: سرویس ترجمه ای ارزشمند است که برای سرمایه گذاری روی یک وب سایت خوب به نظر می رسد و برای ارائه متن های با کیفیت بالا و روان، زمان می گذارد. از هر وب سایتی که به نظر حرفه ای انجام نمی دهد، دور شوید.
  • گرامر بد/ترکیب بندی: بسیاری از سرویس ها دسترسی جهانی دارند و سایت های خودشان در چندین زبان ترجمه شده اند. اما اگه از سایت زبان خودتون استفاده کنید که کاربرد های اشتباهی از گرامر و لغات در آن وجود داشته باشد، در این صورت می تواند بازدهی داشته باشد؟ جواب واضح است.
  • نظرات مشتریان عمومی/ بازخورد ها: وب سایت های غیر حرفه ای نظرات مشتریان خود را می نویسند که آن ها اغلب واقعی نیستند. با نظر و بازخوردی که روی سایت می بینید، پیش نروید صرفا آن ها را بررسی کنید.
  • قیمت گذاری خارج از مرز های عادی: بعضی از شرکت ها هزینه خدمات خود را بیش از حد به شما نشان می دهند که فکر کنید آن ها به نحوی بهتر از بقیه هستند. برخی دیگر برای رونق کسب و کار خود واقعا قیمت خیلی پایینی پیشنهاد می دهند. شما باید قیمت ها را از چندین سایت دریافت کنید تا متوجه شوید که هزینه های معمولی در چه نرخی هستند و یک شرکت را در آن محدوده قیمت انتخاب کنید.
  • ضعیف یا بدون دیدگاه: اگر شما در مورد یک سرویس ترجمه هیچ گونه نظر و دیدگاهی را پیدا نکردید یا صرفا نظرات خنثی و ضعیفی را مشاهده کردید، انتخاب این سرویس ریسک خطرناکی است، سراغ دیگری بروید.

پیدا کردن بهترین وب سایت ترجمه به تنهایی خود کار سختی است

در مورد چگونگی خرید یک ماشین، یک دستگاه بزرگ، یا یک هتل برای تعطیلات فکر کنید. شما برخی تحقیقات اولیه انجام می دهید و در رسانه های اجتماعی نظرات دیگران را بررسی می کنید.  قطعا در آخر نظرات مشتریان سایت ها را بررسی می کنید تا اطلاعات واقعی را کسب کنید و از نظرات مشتریانی که محصول یا خدمات سایت را خریداری کرده اند، آگاه شوید. این خرید ها اهمیت دارند. بنابراین، اهمیت یافتن بهترین سایت ترجمه برای نیازهای سازمانی شما در چیست؟ ما معتقدیم که از اهمیت حیاتی برخوردار است و به همین دلیل است که این مطلب را آماده کرده ایم. شما لازم نیست کار سختی انجام دهید. ما این کار را برای شما انجام داده ایم. این سایت تنها مکانی است که شما می توانید اطلاعات صادقانه پیدا کنید. ما هیچ “نقشی در این بازی نداریم؛” ما بر اطلاعات واقعی و تجارب مشتریان متمرکز هستیم.

نتایج براساس نظرات مشتریان

ما معیارهای بسیار خاصی را توسعه داده ایم که اعتقاد داریم حرفه ای بودن، معتبر بودن و کیفیت بالا برای هر دوی محصولات و خدمات باید در نظر گرفته شوند. ما هر سرویس ترجمه را براساس این معیار ها ارزیابی کرده ایم تا بتوانیم یک بررسی واقعی و درست ارائه دهیم. ما سیاست ها و شیوه های هر شرکت را ارزیابی نموده ایم؛ ما به مشتریان گوش داده ایم؛ ما خودمان برای ارزیابی کیفیت و خدمات، انجام ترجمه ای را سفارش داده ایم. در اینجا شرکت های ترجمه که توسط ما بررسی شده اند و جزو برترین ها هستند معرفی می کنیم:

بهترین سایت های مترجم آنلاین

 
بهترین مترجم آنلاین
بهترین مترجم آنلاین

مترجم آنلاین گوگل ترنسلیت

یکی از بهترین سرویس های مترجم آنلاین که حاصل کمپانی بزرگ گوگل می باشد که اکثر افراد در جهان دست کم یکبار با آن سروکار داشته اند؛ اغلب با سرچ اسم بعضی لغات، یکی از نتایج گوگل به این سرویس ترجمه آنلاین مربوط است. از این رو در چنین موقعیتی فرد نیاز ندارد که حتما صفحه اختصاصی این سرویس را باز نماید و در همان قسمت می تواند نتیجه را دریافت کند. مترجم آنلاین گوگل ترنسلیت با این حال درصورتی که تمایل دارید جملات بسیاری را در Google Translate ترجمه کنید، لازم است حتما سایت اصلی آن را باز نموده و جملات را در کادر مربوطه برای ترجمه بنویسید. در آن صفحه جای بیشتری برای مشاهده و تغییر و ویراستاری جملات خود دارید و نوع ورودی جملات را می ‌توان از دست نویس به صفحه کلید عوض کرد. دیگر امکانات کارآمد این ابزار مترجم آنلاین از قبیل ویژگی ذخیره کردن، کپی نمودن، به اشتراک گذاشتن یا گوش دادن حاصل ترجمه می باشد. درضمن در صورتی که تصور می ‌کنید حاصل ترجمه در بعضی بخش ها اشتباه است، امکان تصحیح و ثبت آن در منبع این سرویس برای شما وجو دارد. این سرویس از ۱۰۰ زبان زنده ی دنیا پشتیبانی می کند.

مترجم آنلاین Bing Translator

مترجم آنلاین Bingاز دیگر بهترین سرویس های آنلاین مترجمی که شناخته شده و معروف است، سرویس مترجم آنلاین منحصر به فرد بینگ می باشد که از زیر نظر شرکت مایکروسافت است. این امکان را دارد که بدون انتخاب زبان ورودی ترجمه شما را انجام دهد، فقط کافی است متن یا کلمه خود را به آن زبان تایپ کنید تا خود سیستم به طور اتوماتیک تشخیص دهد که به چه زبانی است. در صورتی که میکروفون در دسترس شما هست، این زمینه فراهم است که به جای نوشتن جملات، آن ها برای این سرویس خواند. پس از به پایان رسیدن پروسه ترجمه جملات، می توانید آن ها را گوش دهید. داستان آنجایی جالب می شود که می توانید پیش از گوش دادن انتخاب کنید که جملات با صدای مرد یا زن برای شما پخش شود. هم امکان اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی با دوستان خود و هم سرچ در موتور جستجوی بینگ وجود دارد. در آخر نسبت به میزان رضایت خود این امکان برایتان فراهم است که ترجمه انجام شده را پسندیده و یا آیکون کناری را برگزینید تا به عبارتی نظر خود را به این ابزار ترجمه گفته باشید. این سرویس ترجمه، بیشتر از ۶۰ زبان موجود جهان را پشتیبانی می کند.

مترجم آنلاین SDL Free Translation

مترجم آنلاین SDLشما قادرید جملات و مقالات موجود در بیش از ۴۵ زبان زنده جهان را در این ابزار مترجم آنلاین به آسانی به زبان دیگری ترجمه نمایید. آن گاه می توانید متون ترجمه شده را به شکل نوشته یا فایل صوتی ذخیره نمایید. از طرفی می توانید آن را چاپ کنید یا آن را برای دسترسی راحت تر با دیگران به اشتراک بگذارید. اگر حالت ترجمه آنی را فعال نمایید، در آن واحد با نوشتن متن، ترجمه در قسمت دیگر انجام می شود. ترجمه مستندات یکی از امکانات منحصر به فرد این مترجم آنلاین محسوب می شود. با این حال که کاربران به طور رایگان نمی توانند از این ویژگی استفاده کنند، اما کارایی داشتن آن ما را متقاعد نمود حتما این سرویس مترجم آنلاین برتر را در فهرست جای دهیم. بعد از آپلود فایل مورد نظر در سرویس، هزینه ترجمه آن تعیین شده و می‌توان با واریز هزینه، ترجمه را تحویل گرفت.

 مترجم آنلاین Translate.com

مترجم آنلاین translate   یکی دیگر از بهترین سرویس های ترجمه آنلاین که زیرشاخه مایکروسافت می باشد و بیش از ۱۰۰ زبان موجود جهان را ساپورت می کند، Translate.com  می باشد. هم می توانید متن مورد نظر را برای این سرویس بخوانید و هم با صفحه کلید خود تایپ کنید، آنگاه ترجمه انجام شده را گوش دهید یا ببنید و بخوانید. در صورتی که تمایل دارید ترجمه صورت گرفته مورد مشاهده و بررسی قرار گیرد، می ‌توانید ۱۰۰ لغت ابتدایی را به طور رایگان بر عهده ی مترجمین کارکشته این سرویس بگذارید. برای این کار اول باید در سرویس Translate.com  عضو شوید و از آیکون برقراری ارتباط استفاده نمایید.  

مترجم آنلاین DeepL Translator

مترجم آنلاین DeepLیکی دیگر از سرویس های برتر مترجم آنلاین در فهرست ما به اسم DeepL می باشد که دارای امکانات منحصر به فردی از قبیل تکمیل نمودن اتوماتیک متون و مفهوم آن ها می باشد. در این مترجم می توانید متون خود را از ۷ زبان زنده و شناخته شده ی جهان به زبان دیگری برگردانید و در آخر با دوبار کلیک بر روی آن توضیحات بیشتری برای شما به نمایش می گذارد. وقتی لغت مدنظر در حاصل ترجمه را انتخاب نمایید، لیستی با پیشنهادات بیشتر در اختیار شما قرار می گیرد. و نیز می ‌توان معنی لغت که سریعا در آخر صفحه نمایش داده می شود را بررسی نمایید. نمونه هایی از لغت که در زبان ترجمه شده و زبان اصلی استفاده شده است نیز قابل مشاهده است. این ویژگی ها برای افرادی که در حال آموزش زبان منحصر به فردی می باشند بسیار کارآمد خواهند بود.  

مترجم آنلاین Babylon

مترجم آنلاین Babylon یکی از نرم ‌افزار های ترجمه سریع امکان دانلود و نصب آن برای همه کاربران فراهم است بابیلون می باشد. با این وجود یادتان نرود که سرویس تحت وب آن یک سرویس آنلاین برتر دیگر در فهرست تهیه شده ما است. این سرویس ۳۰ زبان زنده جهان را حمایت می کند و ویژگی ترجمه ساده و سلیس را به خود اختصاص داده است اما به راحتی نمی توان آن را با ترنسلیت گوگل یا بینگ مورد مقایسه قرار داد. با این وجود تجربه نشان داده است که کارکرد بابیلون در ترجمه جملات و متن های طولانی بسیار موشکافانه است. از این رو در صورتی که با مترجم های آنلاین قبلی سازگاری ندارید، حتما این سرویس را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که شغل شما در حال حاضر به یک مترجم ماهر احتیاج دارد، همچنین این نمونه در مترجم بابیلون فراهم شده است. کافیست بر روی گزینه ترجمه انسانی کلیک نمایید و وارد صفحه ‌ای دیگر با توضیحات تکمیلی در رابطه با این شیوه شوید.
با این وجود تجربه نشان داده است که کارکرد بابیلون در ترجمه جملات و متن های طولانی بسیار موشکافانه است. از این رو در صورتی که با مترجم های آنلاین قبلی سازگاری ندارید، حتما این سرویس را مورد بررسی قرار دهید.

مترجم آنلاین PROMT

مترجم آنلاین Promtبرعکس دیگر سرویس های فهرست ما، مترجم آنلاین PROMT زبان‌ های بسیاری را حمایت نمی کند. فهرست زبان ‌های ساپورت شده توسط این مترجم به ۱۶ زبان معروف محدود است. با این وجود امکانات جذاب و کارآمد این مترجم نظر ما را به خود جذب نمود. در این سرویس این امکان وجود دارد که گزینه مربوط به تشخیص اتوماتیک زبان ورودی را فعال نمایید و نیز ترجمه را به مطلب ویژه ای در زمینه سرگرمی، ورزش، اخبار و… اختصاص دهید. آنگاه می توان متن را کپی کرد و نیز امکان بررسی و تصحیح املای لغات برای افراد وجود دارد. به دیکشنری نیز دسترسی خواهید داشت. درضمن در صورتی که این سرویس را روی تبلت یا اسمارت فون بالا می آورید، صفحه کلید مجازی این سرویس مترجم آنلاین برتر کمک رسان شما خواهد بود. خرید و نصب نرم‌افزار منحصر به فرد این سرویس برای همه امکان پذیر است. در آخر امکان سفارش ترجمه انسانی مهیا شده است.

مترجم دیکشنری  Collins

اگر با سایت سرشناس Collins در قالب دیکشنری آنلاین کار می کنید، باید در جریان باشید که همچنین مترجم آنلاین Collins  در دسترس می باشد. حدود ۳۰ زبان زنده جهان در این مترجم ساپورت می‌ شوند. با اینکه قابلیت های این سرویس مترجم آنلاین برتر کم هستند، اما باید ذکر کنیم که ترجمه توسط ابزار کارآمد مایکروسافت صورت می پذیرد و نیز گزینه ای مربوط به کپی آسان و سریع جملات در آن قرار دارد. مترجم آنلاین collins در صورتی که تمایل دارید که یک سرویس مترجم آنلاین ترجمه تهیه کنید که دارای یک دیکشنری توسعه یافته، لغت نامه ی مترادف و متضاد ها و سرویس مربوط به گرامر باشد، گزینه پیشنهادی ما سرویس ترجمه کالینز است.

مترجم آنلاین IM Translator

مترجم آنلاین im translatorیک سرویس کارآمد دیگر در حوزه ترجمه آنلاین IM Translator می باشد. علی رغم دیگر موارد فهرست ما، این سرویس دارای یک ویژگی منحصر به فرد است؛ در اینجا بعد از تایپ کردن متن خود قادرید ترجمه آن در سرویس های ترجمه آنلاین گوناگون مثل مترجم گوگل و bing مشاهده و بررسی نمایید. از این رو اشتباهات ترجمه در مواقع مختلف تشخیص داده شده و بهترین ترجمه را می ‌توان انتخاب نمود. این سرویس به دلیل اینکه به دیگر سرویس ‌های جانبی در ارتباط است در رابطه با پشتیبانی از زبان‌ های گوناگون با مشکلی رو به رو نیست. یکی دیگر از امکانات منحصر به فرد این سرویس مترجم آنلاین برتر، گزینه ترجمه معکوس می باشد؛‌ به این شکل که بعد از ترجمه جملات ورودی به زبان دلخواهتان، این امکان برای شما فراهم است که مجددا آن را به زبان اصلی برگردانید تا سطح ریزبینی و دقت ترجمه تعیین شود. حتما از سایر امکانات این ابزار ترجمه مثل تشخیص اتوماتیک زبان، دیکشنری، املای درست و.. استفاده نمایید. در آخر ویژگی به اشتراک‌ گذاری زبان خروجی به درستی برای کاربران مهیا شده است.

مترجم آنلاین SpanishDict

مترجم آنلاین spanishdic در صورتی که قصد شما در ترجمه آنلاین، از زبان انگلیسی به اسپانیایی می باشد، این سرویس کارآمد گزینه خوبی محسوب می شود. در همان صفحه اصلی قادر هستید جملات خود را بنویسد تا امر ترجمه صورت بگیرد. در قسمت ترجمه این ابزار امکانات خاص و کاربردی مثل ترجمه لغت به لغت و نیز ترجمه معکوس وجود دارد و برای افرادی که تصمیم دارند زبان اسپانیایی را آموزش ببینند بسیار مفید و سودمند خواهد بود.
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن