ویران شده توسط Nisarga, Shrivardhan قرقره در تاریکی در انتظار تلفن اتصال

نوشته شده توسط NAO JANWALKAR | انتشار: 8 ژوئن 2020 2:42:22 am آسیب های ناشی از طوفان. (عکس: Deepak

توسط NEWSMINERAL در 18 خرداد 1399
نوشته شده توسط NAO JANWALKAR | انتشار: 8 ژوئن 2020 2:42:22 am
Nisarga cyclone, Shrivardhan Ravaged, phone connectivity, Maharashtra news, Indian express news آسیب های ناشی از طوفان. (عکس: Deepak Joshi)

بخش هایی از آزبست سقف Malati Chunekar دو طبقه خانه با Jivna Bunder اسکله ماهیگیری در Shrivardhan در حال وصله با ورق های پلاستیکی. آبی ورق را جایگزین قطعات فلزی دور توسط توفانی باد آورده توسط طوفان Nisarga که در ژوئن 3 محصل در نزدیکی شهر خواب آلود شناخته شده برای سواحل بکر.

"ما می تواند شنیدن بادها – صدای صفیر, صدای صفیر – مدتها قبل از طوفان آمد. به پشت بام ها و پنجره ها آغاز شده تند. من خیلی می ترسم که پر صدا است که من نمی تواند به جرات باز کردن چشمان من می گوید:" fisherwoman در magenta حیاط نه ساری.

این Chunekars' محل اقامت ارائه می دهد نمایش unobstructed از دریای عرب و سواحل Shrivardhan. در ژوئن 3, اما, از خانه خود را با دلخواهی نظر Chunekars میان چند که دیدم شدید طوفان بهداشت حرفه ای Nisarga شده تشکیل بیش از دریای عرب برای 124 ساعت می رسند و در تمام خشم خود را.

"آن را تیره و دودی در تمام طول روز. بادهای شد باد در سرعت مانند قبل از هرگز. آن را به طول انجامید و حدود یک ساعت به یک ساعت و نیم است. پس از آن ما شاهد آن بیش از دریا. آن نگاه مانند یک چرخش بزرگ بالا می گوید:" Malati شوهر Kashinath Chunekar.

ماهیگیری در اسکله خالی از هر دو نفر و قایق های که کشیده شد در ساحل پس از طوفان هشدار صادر شد. درست در خارج از ماهاراشترا دریایی مدیره این یک دروغ خرد شده را در زیر یک درخت انجیر هندی در کنار یک درخت نارگیل است که خم شده و مثل این بود که در نیمه خورده.

Janardan Waghe و هشت ساله پسر Bhavik هستند خود را در اسکله تلاش برای گرفتن ماهی های کوچک برای ناهار. Bhavik منتظر با خالی کردن کیسه های بافته شده او را به جمع آوری و گرفتن به عنوان پدر خود را می اندازد تور ماهیگیری در آب برای سومین بار در بیهوده است. "چیزی که ما دیدم فراتر از تصور ما است. باد فقط منفجر دور پشت بام خانه های ما. متلاشی پشت بام ماند در باد مثل پروانه ها می گوید:" Janardan.

در شهرداری مدرسه در نزدیکی اسکله حدود 300 نفر بودند و تخلیه پیش از طوفان همچنان به ماندن قرار داده و علاوه بر این به کسانی که تا به حال به حرکت وجود دارد پس از خانه های خود غرق شد. کلاس های درس در حال حاضر پر از LGP سیلندر ظروف ملافه و گریه نوزادان است. "همه چیز پراکنده شد توسط باد. ما فقط برداشت تا هر چه از ظروف ما می تواند جمع آوری. ما حتی نمی دانیم که اگر آنها مال یا شخص دیگری می گوید:" Govind Kalekar که نقل مکان کرد و به مدرسه با خانواده اش.

حتی به عنوان جاده اتصال به بزرگراه های اصلی در Raigad ترمیم شد یک روز پس از Nisarga زده, جاده ها در فضای داخلی اتصال یک روستا به دیگر هنوز در حال خلاص شدن از شر آواره درختان و شاخه ها و سنگ ریزه.

در Bagmandla جاده ای که منجر به چهار روستا باقی مانده بود که برداشته شده توسط دولت فاجعه نجات نیروی (SDRF) مردان در نارنجی است که برش های سنگین شاخه های درخت برای روشن شدن این جاده در تمام طول روز. S M قیدار به Talathi از Maral-Bagmandla گفت که مردان شده بود اره افتاده پارس و شعبه پس از طلوع آفتاب و هیچ کس نگه داشتن تعداد چگونه بسیاری از آنها حذف شده است.

با قدرت sub-ایستگاه های برق و نظرسنجی نابود چندین بخش از Raigad شده اند تنزل به تاریکی. در Shrivardhan مخابرات شده است صالح با برخی از خدمات تلفن همراه در دسترس به طور متناوب.

Shrivardhan زیر افسر بخشی (SDO) Amit Shetye می گوید: "اولویت ما این است که برای روشن شدن تمام جاده ها ، اتصال به بزرگراه اصلی بازسازی شد روز بعد برخی از جاده های داخلی گرفته که در حال انجام است به طور مداوم."

در حالی که اینورتر و ژنراتور استفاده شده است برای روشن کردن برخی از مکان هایی مانند ادارات دولتی خطوط برق در Shrivardhan باید احیا در دو هفته گفت: مقامات.

یک مقام رسمی از ایالت ماهاراشترا برق مدیره (MSEB) نشسته در بالای یک سقف كاشي برطرف کننده گره مو و خوراکی کابل برق از یک قطب است که تا به حال فرود بر روی آن است. Ninad Kawle دستیار مهندس با MSEB می گوید آنها را از طریق بوده است حداقل 250 چنین قطب در Shrivardhan از تاریخ 3 ژوئن. کابل او می افزاید: که برای حفظ هنگامی که قطب هستند و دوباره ساخته شده است.

برق, قطب avulsed از زمین و درختان wedged به سقف یک دید مشترک در سراسر Raigad. در دولت و بزرگراه در کشور همسایه talukas از Mangaon و مهسلا هم Nisarga چپ همان دنباله از تخریب.

فراتر از Bagmandla جاده دراز سراشیبی روستاهای Karivne و Bauddhawadi که پس از نزدیک به چهار ماه از بودن در انفرادی بودند و رسیدن به مردم خارج است.

Mayur Pawar ساکن ویرر بود که در روستای خود و پس از این مستند سوار در چهار چرخ را SOS تماس از طرف خود ایجاد کرد. "ما شده اند قادر به رسیدن به هر کسی که در چهار روز گذشته. هیچ مقام دولتی قادر به دیدار ما به دلیل جاده ها مسدود شد. وجود دارد مقدار زیادی از آسیب به روستای ما," او می گوید.

Abhijeet یال گرم sevak از روستا وارد شده بود در Karivne در روز شنبه خود را بر روی دو چرخ است. "وجود دارد 126 خانه ها در این روستا است. من کشیده اند یک لیست از بستگان از تمام خانواده هایی که اقامت در بمبئی که من را به tehsildar ، ما اطلاع رسانی به بستگان خود که همه آنها حق," او می گوید.

شاید starkest شهادت به خشم Nisarga می ایستد در Shrivardhan را Vetalwadi. توانمند درخت انجیر هندی است که حتی بزرگان, رشد کرده بود, مشاهده, است, چپ تحمل ریشه های آن را تقسیم پایین وسط شبیه لت و پار لاشه یک حیوان بلعیدم توسط یک پیروز وحش. تا به حال از آن جان سالم به در برد یک روز دیگر آن را پرستش شده است توسط زنان متاهل در مالیات بر ارزش افزوده, Purnima, ماه کامل روز که در آن Maharashtrian هندو زنان دعا برای شوهران خود' عمر طولانی با بستن یک آج در اطراف درخت را به پوست.

Shrivardhan در حال حاضر ازدحام شاید lakhs از درختان افتاده و برخی تاب با میوه انبه نارگیل, موز, jackfruits – اما مالش چهره خود را در خاک برخی از خانمان و دیگران قوز.

مشتاق Satvilkar متعلق به انبه و نارگیل باغ پشت خانه اش که در آن یک قطب برق افتاده بود. "برای اولین بار, من ممکن است مجبور به رفتن به بازار برای خرید نارگیل. Shrivardhan معروف بود برای خود درختان را سبز و سواحل آن. این چیزی است که جذب گردشگران است. گردشگری آمار مستند و در حال حاضر فضای سبز از بین رفته است, بیش از حد," او می گوید.

به عنوان یک تسکین فوری و اندازه گیری وزیر Uddhav Thackeray اعلام کرده بود یک 100 تومان کرور روپیه بسته امداد برای Raigad. Raigad MP Sunil Tatkare گفت که این مرکز را کمک کند همچنین ممکن است به دنبال. در یکشنبه, مواد غذایی و عمران لوازم وزیر Chhagan Bhujbal اعلام کرد که دولت ارائه خواهد شد رایگان نفت به خانواده زندگی بدون برق است.

در همین حال دولت های منطقه NDRF این SDRF شهری شورای اسلامی و مردم در حال انجام بخشی خود را برای کمک به Shrivardhan گرد و غبار خود را البته به آرامی و بدون برق و اینترنت. امداد اقدامات ممکن است وقت خود را اما مردم نمی توانند. تا آنجا که آنها امید برای سریع مداخله دولت آنها می گویند موسمی نزدیک است و آنها یک شهر به بازسازی.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب