سوالات متداول ترمیم دندان

پوسیدگی دندان یکی از مشکلات شایع و دردناک دندانی می باشد که اکثر افراد در طول زندگی خود با آن مواجه می شوند. ایمپلنت های دندانی بسیار کارایی مانند دندان اصلی دارند اما قیمتی بسیار بالا دارند. گروهی دیگر از بیماران نیاز به درمان ارتودنسی متحرک و سپس ارتودنسی ثابت دارند بعضی نیاز به درمانهای جراحی دارند . همان طور که گفتیم، با این که کامپوزیت و لمینت، استفادههای یکسانی دارند و برای یک هدف مشخص به کار میروند، اما تفاوتهایی دارند که دانستن این تفاوتها به تمایز دادن آنها از هم و در نهایت داشتن یک انتخاب درست کمک خواهد کرد.

پس از حالت دادن به ماده مربوطه در این پروسه برای رسیده به ظاهر یک دندان طبیعی ، دندانپزشک از نور لیزر مخصوص برای سخت کردن مواد استفاده می کند . این به معنای انقباض بیشتر و در نتیجه کوچک شدن دندان که برای تحمل فشارهای ناشی از انقباض مواد ضروری می باشد، است.

تعداد دندانهای دائمی 32 عدد است، زیرا 16 دندان در هر فک وجود دارد، و هر چقدر هم که دندانهای دائمی کودکان سالم به نظر برسند ، ضروری است که والدین به صورت دوره ای به دندانپزشک مراجعه کنند و دندانهای فرزندان خود را بررسی کنند تا از سلامت آنها مطلع شوند. 1- کامپوزیت، اقتصادیتر است: اصلیترین و شاید مهمترین تفاوتی که در میان لمینت و کامپوزیت وجود دارد، هزینهی پایینتر کامپوزیت نسبت به لمینت دندان است. این کامپوزیت، با اینکه در مقابل سایش مقاومت بالایی دارد، اما با گذر زمان از زیبایی و جلوه آن کاسته خواهد شد.

در هر دو این موارد می توانیم قسمت های سایش یافته را ترمیم (پر) کنیم. در صورتی که به این مشکل پی بردید، با دندان پزشک خود تماس بکیرید و برای جلوگیری از آسیب وارد شدن به زبان یا دهان هر چه سریع تر آن را صاف کنید. پایینتر بودن هزینه کامپوزیت نسبت به لمینت، دلیلی است که موجب میشود بسیاری از افراد، کامپوزیت را بر لمینت دندان ترجیح دهند. درشت بودن ذرات تشکیل دهنده این نوع کامپوزیت، موجب مقاومتر بودن آن نسبت به سایر ترمیم فوری دندان انواع میشود. کامپوزیت، در انواع مختلفی وجود دارد که عبارتند از: کامپوزیت درشت دانه، کامپوزیت ریز دانه، کامپوزیت هیربد و نانو کامپوزیت.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از ترمیم دندان پوسیده با موم عسل دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum kameralı su tesisatçısıhtml nullednulled themesMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetdizipalMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme