در مجمع سازمان ملل در multilateralism پاکستان با چنگک جمع کردن تا موضوع J&K

توسط: PTI | سازمان ملل متحد | به روز شده: ژوئیه 18 سال 2020 8:57:07 am

pakistan fm shah mahmood qureshi, qureshi pakistan coronavirus news, coronavirus update pakistan وزیر خارجه پاکستان Mahmood Qureshi. (عکس)

به عنوان رهبران جهانی بر اهمیت اصلاح multilateralism برای اطمینان از موثر “پاسخ جمعی” به بحران جهانی مانند COVID-19 در سطح بالا جلسه اینجا پاکستان از آن استفاده می شود به با چنگک جمع کردن این مسئله جامو و کشمیر و مخالفت با گسترش دایم شورای امنیت سازمان ملل عضویت دارند.

پاکستان وزیر امور خارجه شاه محمود قریشی که فقط از بهبود COVID-19 مطرح شده مسئله جامو و کشمیر در آدرس جمعه به سطح بالا بخش از سازمان ملل متحد ECOSOC با عنوان ” Multilateralism پس از COVID 19: چه نوع از سازمان ملل نیاز داریم در سالگرد 75?’

او گفت سازمان ملل متحد و مفهوم کل از multilateralism شده است فرسوده با توسل به قدرت طلبی اجبار و خودسرانه استفاده از زور.

قریشی گفت: پاکستان بود “به خصوص نگران” با “ظلم و ستم و جنایات” بودن مرتکب در برابر مردم جامو و کشمیر.

هند بصورتی پایدار و محکم گفت: پاکستان که در قلمرو اتحادیه جامو و کشمیر بوده است و همچنان باید بخشی جدایی ناپذیر از هند است. دهلی نو را حفظ کرده است که مسائل مربوط به جامو و کشمیر در حال, داخلی مسائل مربوط به هند است.

قریشی همچنین گفت که شورای امنیت نخواهد بود revitalised توسط انطباق “باریک جاه طلبی از کسانی که به دنبال قدرت و افتخار” و اضافی عضو دائم در شورای امنیت را “ترکیب نه حل و فصل آن فلج.”

“در واقع, آن است که کوچک و متوسط کشورهای با بالاترین سهام در سازمان ملل متحد به رهبری نظم جهانی که می تواند کمک به ترویج عادلانه و موثر در ساختار صلح و امنیت بین المللی” او گفت:.

هند همواره در خط مقدم تلاش ها در سازمان ملل برای فشار به صورت فوری طولانی-انتظار اصلاحات در شورای امنیت تاکید است که آن را به درستی سزاوار جای در سازمان ملل متحد در بالا جدول به عنوان یک عضو دائمی است.

در سخنرانی خود به جلسه, نخست وزیر نارندرا مودی گفت: خشم COVID-19 همه گیر را فراهم می کند زمینه را برای “تولد دوباره و اصلاحات” از سازمان ملل متحد و به نام سازمان ملل به تعهد به اصلاحات جهانی چند جانبه سیستم به منظور افزایش ارتباط خود را و آن را بر اساس یک نوع جدید از “انسان محور جهانی شدن.”

او گفت: 75 سالگرد تاسیس سازمان ملل متحد فرصتی است برای ارزیابی آن نقش و ارتباط.

نخست وزیر تأکید کرد که تنها “اصلاح multilateralism” با اصلاح سازمان ملل متحد در مرکز آن می تواند برآورده آرمان بشریت است.

پاکستان با استفاده از های مختلف سازمان ملل متحد مجامع به طور مداوم با چنگک جمع کردن هند به مسائل داخلی از جمله جامو و کشمیر و دیگر سیاست های داخلی و امور داخلی.

اسلام آباد شده است تلاش ناموفق به طبل حمایت بین المللی در برابر هند برای خروج جامو و کشمیر ویژه وضعیت در آگوست 5 سال گذشته و bifurcating آن را به دو سرزمین های اتحادیه.

هند قاطعانه گفت: جامعه بین المللی است که لغو ماده 370 قانون اساسی بود و آن موضوع داخلی. آن را نیز توصیه پاکستان به قبول واقعیت و همه ضد هند تبلیغات.

ملل متحد, شورای اقتصادی و اجتماعی (ECOSOC) به میزبانی در سطح بالا و گفتگو میان رهبران جهانی همبستگی و تجدید multilateralism’ در زمان بحران و در ادامه پیگیری های بلند مدت توسعه پایدار است. نارندرا نخست وزیر و نروژی نخست وزیر Erna Solberg در میان رهبران جهان که خطاب به بالا در سطح بخش.

این جلسه با هدف تأمل در نوع ?multilateralism امروز مورد نیاز برای ارائه به دنبال رو به جلو و موثر جمعی پاسخ به بحران جهانی مانند COVID-19 و در دراز مدت با چالش های مانند تغییر آب و هوا در حالی که شتاب پیشرفت به سوی اجرای 2030 دستور کار است.

این عضو سازمان ملل متحد گفته بود که مرکزی به بحث و گفتگو خواهد شد و نقش سازمان ملل متحد و نهادهای آن در نمودار راه رو به جلو به سمت بیشتر قابل اعتماد و موثر همکاری های بین المللی.

?در برابر پس زمینه در حال تغییر بین المللی محیط زیست در این جلسه تمرکز بر روی مهم نیروهای شکل دادن به مسیر multilateralism و کشف راه هایی برای تقویت چندجانبه دستور کار از طریق قوی و همه جانبه رهبری موثر نهادهای بین المللی و افزایش تمرکز در جهانی کالاهای عمومی و عدالت برای همه? سازمان ملل متحد گفت.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net