بیشترین گزش کنه بدون درد هستند و علت تنها جزئی علائم و نشانه ها مانند قرمزی و تورم یا درد در پوست است. اما برخی از کنه ها در انتقال باکتری است که باعث بیماری از جمله بیماری لایم و Rocky Mountain spotted fever. به طور کلی برای انتقال بیماری لایم یک تیک نیاز به متصل می شود برای حداقل 36 ساعت است. عفونت های دیگر را می توان در چند ساعت یا حتی چند دقیقه.

به مراقبت از گزش کنه

حذف کنه به سرعت و با دقت. استفاده خوب نوک پنس یا موچین به درک کنه به عنوان نزدیک به پوست خود را به عنوان امکان پذیر است. به آرامی بیرون کنه با استفاده از آهسته و پیوسته به سمت بالا حرکت است. جلوگیری از پیچش و یا فشردن کنه. نیست رسیدگی کنه با دست خالی. کارشناسان توصیه نمی با استفاده از ژل نفت خام ناخن لهستانی و یا یک مسابقه به حذف کنه.

اگر ممکن است مهر و موم کنه در یک ظرف. قرار داده و ظرف را در فریزر. دکتر شما ممکن است بخواهید برای دیدن کنه اگر شما دچار نشانه های جدید.

شستن دست های خود را و نیش سایت. استفاده از آب گرم و صابون و الکل و یا ید اسکراب.

هنگامی که به دنبال مراقبت های اورژانس

911 تماس بگیرید و یا شماره های اضطراری محلی خود را اگر شما توسعه:

  • یک سردرد شدید
  • دشواری تنفس
  • فلج
  • طپش قلب

زمانی که به تماس با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی

شما نمی توانید به طور کامل حذف کنه. دیگر تیک باقی می ماند متصل به پوست شما بیشتر خود را در معرض خطر ابتلا به بیماری از آن است.

بثورات بزرگتر می شود. کوچک قرمز دست انداز ممکن است در محل گزش کنه. این طبیعی است. اما اگر این توسعه به یک بزرگتر راش شاید با یک گاو چشم, الگوی آن را ممکن است نشان دهنده بیماری لایم. بثورات معمولا به نظر می رسد در سه تا 14 روز. همچنین دکتر خود مشورت کنید اگر نشانه ها و علائم ناپدید می شوند چرا که شما هنوز هم ممکن است در خطر ابتلا به این بیماری است. خود را از خطر ابتلا به بیماری از گزش کنه بستگی به جایی که شما زندگی می کنند و یا سفر به چقدر زمان شما صرف در خارج از در چوبی و گیاهی مناطق و چگونه به خوبی شما از خودتان محافظت کنید.

شما توسعه آنفولانزا مانند علائم و نشانه ها. تب و لرز و خستگی عضلانی و درد مفاصل و سردرد ممکن است همراه با بثورات.

شما فکر می کنم نیش سایت آلوده است. نشانه ها و علائم شامل قرمزی و یا تراوش.

شما فکر می کنم شما گاز گرفته شده توسط یک گوزن کنه. شما ممکن است نیاز به آنتی بیوتیک است.

این مقاله نوشته شده توسط کلینیک مایو کارکنان. پیدا کردن اطلاعات بیشتر در سلامت و اطلاعات پزشکی در mayoclinic.org.

©2020 مایو پایه و اساس آموزش و پژوهش پزشکی

توزیع شده توسط تریبون content Agency, LLC.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de