بیش از نیمی از جمعیت جهان فاقد دسترسی به داده های کیفیت هوا می یابد گزارش جدید

توسط: اکسپرس سرویس خبری | پونا | به روز شده: ژوئیه 13 سال 2020 12:36:06 pm

More than half of world’s population lacks access to air quality data, finds new report پژوهشی است که با حمایت دانشمندان در ناسا که با استفاده از OpenAQ سیستم. (اکسپرس عکس Nirmal Harindran)

یک گزارش جدید منتشر شود در جولای 9 توسط OpenAQ – یک سازمان غیر دولتی بین المللی مستقر در واشنگتن دی سی – نشان می دهد بزرگ جهانی نابرابری در دسترسی به اطلاعات در مورد کیفیت هوا.

مطالعه, ‘باز کردن داده های کیفیت هوا: جهانی وضعیت بازی’ مورد بررسی قرار 212 کشور و در بر داشت که 109 (51 درصد) دولت ها هستند و نه تولید داده های کیفیت هوا از هر گونه آلاینده های عمده ای در حالی که 103 هستند. در میان defaulters در حال قدرت های بزرگ مانند چین و هند و روسیه و فیلیپین و برزیل و آفریقای جنوبی.

OpenAQ منتشر کرده است یک لیست کامل از کیفیت هوا نظارت بر دولت است که در دسترس عموم است.

بیش از نیمی از جمعیت جهان بدون دسترسی به رسمی دولت داده های کیفیت هوا با وجود این واقعیت است که نه نفر از 10 نفر تنفس هوای حاوی سطوح بالایی از آلاینده با توجه به سازمان بهداشت جهانی.

پژوهشی است که با حمایت دانشمندان در ناسا که با استفاده از OpenAQ سیستم. ترکیب ناسا داده های ماهواره ای از آلودگی هوا با OpenAQ سیستم “پتانسیل به کیفیت هوا و اطلاعات به هر کس در جهان”.

OpenAQ مورد تجزیه و تحلیل 500 میلیون نقاط داده ها از 11,000 هوا ایستگاه های مانیتورینگ در 93 کشور جهان به مقایسه تعدادی از ایستگاه های پایش آلودگی هوا با سطح PM 2.5 (ذرات ماده – فرم کشنده آلودگی هوا مربوط به بیماری های قلبی, سکته مغزی, سرطان ریه و دیابت) و دریافتند که بیشتر این تعداد ایستگاه های کاهش آلودگی هوا.

Dr Christa Hasenkopf یک جوی دانشمند که تاسیس OpenAQ گفت که اولین گام برای بهبود هوای نفس کشیدن ما است که به ارائه دسترسی بهتر به داده های کیفیت هوا. بر اساس این گزارش 51 درصد از کشورهای است که در آن 1.4 میلیارد نفر زندگی می کنند تولید نمی دسترس عموم داده های کیفیت هوا با وجود آن که به نام “بزرگترین خطر زیست محیطی برای سلامتی” توسط چه کسی.

آنها همچنین تصور می شود برخی از بدترین کشورها برای آلودگی هوا که منجر به 4.2 میلیون مرگ در هر سال – 90 درصد از مرگ و میر در پایین و کشورهای با درآمد متوسط.

برخی از کشورها مثل پاکستان و نیجریه و اتیوپی تولید نمی کند هر ملی, مکان عمومی, آلودگی هوا داده است. دیگران مانند چین و هند و روسیه و فیلیپین و برزیل و آفریقای جنوبی نیست به اشتراک گذاری داده ها در باز و شفاف در این گزارش گفت:.

چند خارج از کشور کمک برنامه تمرکز بر روی کیفیت هوا و تنها 0.02 درصد از بنیاد کمک های مالی هدف پاک کردن هوا به طور مستقیم ($1 در هر 5000 دلار).

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

© هند اکسپرس (P) Ltd

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>