کسری بارش باران در هفته اول موسمی در پنجاب

نوشته شده توسط انجو Agnihotri Chaba | Jalandhar | به روز شده: ژوئیه 8 سال 2020 7:56:10 pm

Punjab prepones paddy sowing, transplantation کشاورزان کاشت برنج پس از باران های موسمی در Dairhi روستا در حومه محلی در پنجاب در روز پنج شنبه, جولای 19 سال 2018 است. (اکسپرس عکس توسط Sahil Walia/فایل)

بعد از مازاد باران در قبل از مانسون دوره پنجاب شاهد کسری باران همیشه از موسمی آمار دولت در حال جان کندن پایان ماه ژوئن هر چند خوب موسمی پیش بینی شده در این سال است.

در حالی که 29 ژوئن بود تاریخ شروع موسمی در پنجاب آن را چند روز در اوایل این سال است.

در 10 روز گذشته پس از ورود موسمی دولت ثبت 29.4 میلی متر بارندگی در برابر مورد نیاز 40 میلی متر — 26.5 درصد کمتر از نیاز باران در طول این دوره است.

از دولت در 22 منطقه 11 را دریافت کسری بارش باران در هفته اول موسمی. ترن ترن بدترین ضربه که در آن 89.5 درصد کمتر از باران صورت گرفته است به عنوان تنها 3.0 میلی متر باران صورت گرفت در اینجا در برابر نرمال 28 میلی متر مورد نیاز در طول 10 روز اول از آغاز باران های موسمی.

جدای از این Ferozepur شاهد 9.4 mm در برابر نرمال مورد نیاز 22.8 میلی که 58.7 درصد کمتر است. فریدکت شاهد 11.4 میلی متر برابر مورد نیاز 24.3 mm (53 درصد کسری) امریتسار کردم 1.40 میلی متر در برابر 43.2 mm (75.9 درصد کسری), Hoshiarpur ثبت 4 mm در مقابل 56 mm (90.8 درصد کسری), Jalandhar شاهد 13 میلی متر در برابر 54.2 mm (76 درصد) Mukatsar کردم 21 میلیمتر برابر 27 mm (22 درصد کسری). جدای از این, Nawanshahr, Mansa, Patiala و Ropar مناطق بیش از حد دریافت کرده اند کسری باران بین 25 تا 40 درصد در موسمی به تاریخ.

Moga فتهگره صاحب کپورتهلا سنگرور, محلی, برنلا و Gurdaspur را دریافت مازاد باران در موسمی.

بار در آب های زیرزمینی

کارشناسان گفت که در طول برنج در فصل کمبود باران یک مسئله بزرگ است چرا که این به نوبه خود منجر به استخراج سریع تخلیه آب های زیرزمینی است که یک علت برای نگرانی است. پنجاب 15.50 لاخ چاه از جمله 14.16 لاخ برق عمل هستند و اگر همه آنها را اجرا روزانه 4.80 میلیون لیتر آب های زیرزمینی خواهد بود استخراج شده در یک روز است.

پنجاب کشاورزی مدیر گروه دکتر Sutantra Airi گفت که در موسمی زمانی که کاشت برنج در حال انجام است, تاخیر در باران حتی یک هفته باعث می شود یک بار سنگین در آب های زیرزمینی. “اما خوب بادهای موسمی پیش بینی شده است و ما امیدواریم که برای دریافت کافی باران در این فصل,” او گفت:.

در ضمن همسایه هاریانا و UT Chandigarh مشترک سرمایه هر دو کشور دریافت کرده اند 2 درصد و 34 درصد مازاد باران بود.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

© هند اکسپرس (P) Ltd

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>