جدید ماهی های آب شیرین گونه های کشف شده از Ghats غربی

نوشته شده توسط Anjali Marar | پونا | به روز شده: ژوئیه 1 سال 2020 8:12:02 pm

pakistan marine security agency, pmsa, indian coast guard, icg, pmsa firing, indian fisherman, International Maritime Boundary Line, imbl, imbl gujarat coast, indian express news Waikhomia Hira معمولا در بر داشت در شمال upstreams از Ghats غربی. (بازنمودی/فایل)

یک تیم از دانشمندان به کشف جدید ماهی های آب شیرین گونه و جنس Waikhomia Hira از رودخانه ها در مناطق در طول قسمت های غربی در شمال, Karnataka.

از جنس Waikhomia شده است به نام Vishwanath Waikhom یک taxonomist از مانیپور دانشگاه است که کشف بیش از 100 آب شیرین ماهی در هند است.

این پژوهش به طور مشترک انجام شده توسط دانشمندان در بمبئی تاریخ طبیعی جامعه (BNHS) کرالا دانشگاه شیلات و اقیانوس مطالعات (KUFOS), هند موسسه علوم و آموزش و پژوهش (IISER) و مدرن, دانشکده هنر علم و تجارت در پونا.

Waikhomia Hira معمولا در بر داشت در شمال upstreams از Ghats غربی.

پس از کشف آن برای اولین بار در سال 1953 در Mahabaleshwar در ماهاراشترا محبوب شناخته شده مهاراجه Barbs نشان داده شد توسط یک گونه Puntius sahyadriensis. پس از آن 44 گونه از ماهی های آب شیرین از Puntius جنس ترسیم شد در تالاب ها و رودخانه ها از جنوب و جنوب شرقی آسیا.

نمونه Wiakhomia جمع آوری شد عمدتا از بالا به حوضه از سوی غرب جریان کالی رودخانه واقع در Uttara کانادا منطقه کارناتاکا واقع شدهاست.

تیم مورد مطالعه آناتومی و ژنتیک این نمونه ها با استفاده از یک رویکرد یکپارچه و متوجه شدم که آن را دیگر مطابق Puntius سرده.

“Waikhomia Hira متمایز الماس به شکل لکه ها و blotches در بدن خود را. اندازه آن محدوده بین 29 میلی متر و 59 mm” گفت: Rajeev Raghavan از مدرسه از اقیانوس علم و فناوری از KUFOS.

در قسمت های غربی ارائه می دهد یک زیستگاه منحصر به فرد برای ماهی های آب شیرین و حفاظت از جنگل ها را به تنهایی به کمک این گونه زنده ماندن گفت Neelesh Dahanukar یک عضو تیم و دانشمند در IISER پونا.

“ماهی های آب شیرین رشد در زیستگاه های که ارائه آب زلال و جنگل های انبوه اطراف. هر گونه تخریب این زیستگاه به دلیل فعالیت های انسانی و یا در غیر این صورت خواهد خود را به مخاطره اندازد وجود” Dahanukar گفت.

هر چند Waikhomia Hira در حال حاضر شناخته شده است به وجود در شمال غربی قسمت های Raghavan گفت که این ماهی نیز می تواند زندگی در مجاور رودخانه زیستگاه در محل.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>