مستند اثر: 22 لاخ بیشتر MNREGS کارگران در راجستان در این سال نسبت به سال 2019

نوشته شده توسط عمیق Mukherjee | جیپور | انتشار: 1 جولای سال 2020 7:17:12 am

MNREGS کارگران اعتراض آنها به عنوان تقاضا بیشتر دستمزدها و افزایش تعداد روزهای کاری. اکسپرس

نیروی کار درگیر در راجستان تحت مهاتما گاندی ملی روستایی تضمین اشتغال طرح (MNREGS) تا پایان ماه ژوئن 22 لاخ بیش از آنچه در آن بود در این زمان در سال گذشته دولت داده نشان می دهد.

مقامات می گویند افزایش MNREGS ارقام حساب برای کسانی که پیش از آن نمی باید به تکیه بر تضمین اشتغال طرح اما پس از Covid-19 بحران در حال حاضر عضو نیروی کار تحت این طرح در شرایطی کار می کنند.

با توجه به دولت اطلاعات مربوط به MNREGS نیروی کار کل کار ماهر مشغول همانطور که از روز سه شنبه در راجستان است که بیش از 50.9 لاخ مردم بسیار بالاتر از آن است که از 28.8 لاخ افرادی که مشغول به کار بودند تحت این طرح در ژوئن 2019.

داده ها نشان می دهد که تا کنون از آوریل 17 زمان که در اطراف MNREGS کار آغاز شده و پس از کاهش مستند محدودیت نیروی کار در ادامه به افزایش در طول ماه مه و ژوئن.

این کارگران مشغول در زیر MNREGS تنها 62,000 در مارس 17 اما افزایش به 8,30,211 مردم در تاریخ 24 آوریل و مه 2 این رقم افزایش یافته و به بیش از 14 لاخ افراد.

داده ها نشان می دهد که تمام 33 مناطق در دولت شاهد افزایش در نیروی کار شاغل در مقایسه با زمانی که به آمار و ارقام از ماه ژوئن سال گذشته است.

در میان مناطق, از روز شنبه با 3,89,649 کارگران ماهر درگیر در MGNREGS, بیلوارا را در صدر جدول وقتی که می آید به بالاترین نیروی کار در دولت و به دنبال آن مناطق مانند Dungarpur (3,83,804), اجمیر (2,97,004) و اودیپور (2,52,961) مردم داده نشان می دهد.

داده ها نشان می دهد همه این مناطق را دیدم تقریبا دو برابر در نیروی کار نسبت به داده های مربوط به سال گذشته است.

در 2019, بیلوارا تا به حال یک نیروی کار تنها 1,88,320 مردم در حالی که Dungarpur, اجمیر و Udaipur تا به حال نیروی کار از 1,93,797, 1,52,723 و 1,17,220 افراد به ترتيب در ماه ژوئن.

بسیاری از این کارگران در حال کارگران مهاجر که در بازگشت به راجستان از کشورهای دیگر پس از مستند اعلام شد.

“نسبت به سال گذشته ما شاهد بیش از 22 لاخ افزایش MNREGS نیروی کار همیشه از مستند محدودیت کاسته شد در مه” گفت: MNREGS کمیسر PC کیشان. وی افزود که این ارقام در افزایش نگه داشته در طول ماه مه و ژوئن.

“این آمار و ارقام مربوط به نیروی کار نگه داشته و در حال افزایش در سراسر مه و ژوئن که بیشتر افرادی که قبلا نمی بستگی دارد MNREGS پیوست این طرح در شرایطی دیگر فرصت های کار در این مستند به منظور حفظ خود در طول Covid-19 بحران” گفت: کیشان.

MNREGS کارگران و اعضای جامعه مدنی در سراسر مناطق مختلف راجستان نیز نشان داده و خواستار افزایش دستمزدها به 600 تومان روزمره همراه با افزایش کار دوره به 200 روز در هر سال است.

دستمزد MNREGS در راجستان ثابت هستند در حداکثر Rs 220 با پرداخت ساخته شده هر دو هفته یکبار.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>