دهلی نو تساوی سخت خط چین: ‘اثرات روابط را اصلاحی گام’

نوشته شده توسط Shubhajit Roy | دهلی نو | به روز شده: 18 ژوئن 2020 6:10:31 am

Delhi draws hard line for China: ‘impacts ties, take corrective steps’ امور خارجی وزیر S Jaishankar در دهلی نو در روز چهارشنبه. (اکسپرس عکس توسط Anil Sharma)

در آنچه که دیده می شود به عنوان یکی از قوی ترین اظهارات از دهلی نو در برابر پکن در سالهای اخیر دولت روز شنبه مستقیما تحت تعقیب چین برگزاری این مسئول دوشنبه شب درگیری و به نام بر پکن برای “re-ارزیابی” و “اصلاحی” عمل است.

یک روز پس از کشته شدن 20 هندی پرسنل ارتش از جمله یک سرهنگ-rank افسر در درگیری با ارتش خارجی وزیر امور S Jaishankar شنبه با همتای خود گفت وانگ یی است که طرف چینی گرفته بود “قبل از عبادت و برنامه ریزی شده عمل” که “به طور مستقیم مسئول” برای خشونت و تلفات.

در یک تماس تلفنی بعد از ظهر چهارشنبه Jaishankar تاکید کرد که این یک “تاثیر جدی” در روابط دو جانبه. “نیاز به ساعت بود برای طرف چینی به ارزيابي اعمال خود و حرکات اصلاحی مراحل” وزارت امور خارجی در بیانیه ای گفت.

در طول Doklam مرز ایستادن در سال 2017, دهلی نو گفته بود که هند بود “عمیقا نگران” در چینی اقداماتی که تا به حال “امنیتی جدی برای مفاهیم هند”.

اما با 20 سربازان مرده و طبق گزارش بسیاری از جانبازان به عنوان به خوبی و نارندرا نخست وزیر تاکید کرد که “قربانی” از “ما شهدا” نمی خواهد بیهوده دهلی نو است نازدار آن کلمات.

آن را مورد انتقاد قرار پکن در مستقیم ترین شیوه به خصوص از سال 1993 زمانی که اولین موافقتنامه دو جانبه برای حفظ صلح و آرامش امضا شد.

بخوانید | Galwan faceoff: چقدر جدی است و این وضعیت چه اتفاقی می افتد ؟

در واقع تنها زمانی مودی مهم بوده است پکن — پس از تبدیل شدن به PM — بود که او ساخته شده یک محجبه مرجع به چین را “توسعه” تمایل به “تجاوز” بر دریاها از دیگران — در طول سفر خود به ژاپن در اوایل ماه سپتامبر 2014. این بود که به دنبال ایستادگی کردن در هند و چین مرز در Chumar بعد که ماه در طول رئیس جمهور چین را ببینید.

پکن بیش از حد سخت و موقعیت خود را روز شنبه. “ما مصرانه از طرف هند به انجام یک تحقیق کامل نگه متخلفان پاسخگو به شدت نظم و انضباط در خط مقدم نیروهای نظامی و بلافاصله متوقف تحریک آمیز عمل می کند برای اطمینان از این حوادث را نمی خواهد رخ می دهد دوباره. سمت هند نباید بد قضاوت کردن وضعیت فعلی و باید دست کم نگیرید چین عزم راسخ برای حفاظت از ما ارضی و حاکمیت ملی” وزارت خارجه چین گفت: در آن بازخوانی این تلفن تماس بگیرید.

این تماس تلفنی بین وزرای خارجه — اولین گفتگو پس از مرز ایستادگی کردن آغاز شد و در اوایل ماه مه تقریبا 40 روز پیش — به پایان رسید با درب به دیپلماسی چپ نیمه بسته نگهداشته شده.

دهلی نو گفت که “این توافق شد که به طور کلی وضعیت می تواند به کار گرفته شده در شیوه ای مسئول و هر دو طرف خواهد پیاده سازی متارکه درک ژوئن 6 صمیمانه.” جالب آن نیست استناد ووهان یا پورام “روح.”

بخوانید | عمده ژنرال برگزاری مذاکرات در زمین همه نیروهای خود قرار داده و در بالا حالت هشدار

به نوبه خود در پکن گفت که “دو طرف به توافق نسبتا رسیدگی به وضعیت جدی ناشی از جنگ در Galwan ولی به طور مشترک رعایت اجماع رسیده که در commander-سطح دیدار بین دو طرف سرد این وضعیت بر روی زمین به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است”.

Jaishankar به یاد می آورد که در جلسه ارشد و فرماندهان نظامی برگزار شد در 6 ژوئن به توافق رسیده بود د-تنش و عدم مشارکت در امتداد خط کنترل واقعی (لاک). زمین فرماندهان بودند جلسه به طور منظم برای اجرای این توافق در طول هفته گذشته MEA بیانیه ای گفت:.

“در حالی که وجود دارد برخی از پیشرفت طرف چینی به دنبال برپایی یک ساختار در Galwan ولی در کنار ما از لاک. در حالی که این شد یک منبع اختلاف طرف چینی در زمان قبل از عبادت و اقدام برنامه ریزی شده بود که به طور مستقیم مسئول در نتیجه خشونت و تلفات. آن را منعکس قصد تغییر حقایق در زمین در نقض تمام موافقت نامه های ما به تغییر وضع موجود” MEA بیانیه ای گفت:.

“دو طرف باید با وسواس و صمیمانه اجرای این درک رسیده بود توسط فرماندهان ارشد در ژوئن 6. نیروهای هر دو طرف نیز باید رعایت موافقت نامه های دو جانبه و پروتکل. آنها باید به شدت احترام و رعایت خط کنترل واقعی و باید هر یک جانبه اقدام به تغییر آن را” بیانیه ای گفت:.

استناد به ووهان و پورام چینی وزارت امور خارجه گفت: “هر دو طرف باید در عمل این مهم اجماع رسیده توسط دو دولت و رهبران تقویت ارتباط و هماهنگی به درستی آدرس مرز وضعیت از طریق کانال های موجود از جمله چین و هند ویژه نمایندگان نشست و مرز پرسنل جلسه ساز و بنابراین به عنوان به طور مشترک حفظ صلح و آرامش در منطقه مرزی.”

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net