تجهیزات آزمایشگاهی

کار ایمن با مواد شیمیایی خطرناک نیاز به استفاده صحیح از تجهیزات آزمایشگاهی دارد. تعمیر و نگهداری و بازرسی منظم تجهیزات آزمایشگاهی بخشهای اساسی این فعالیت است. بسیاری از حوادثی که در آزمایشگاه رخ می دهد می توان به استفاده نادرست یا نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی نسبت داد. در این فصل شیوه های احتیاطی برای دست زدن به تجهیزات مورد استفاده در آزمایشگاه ها مورد بحث قرار می گیرد.

شایع ترین خطرات مربوط به تجهیزات در آزمایشگاه ها از دستگاه هایی است که توسط دستگاه های الکتریکی برای کار با گازهای فشرده شده و دستگاه هایی برای فشار یا درجه حرارت بالا یا پایین تولید می شوند. سایر خطرات فیزیکی شامل اشعه الکترومغناطیسی از لیزرها و دستگاههای تولید فرکانس رادیویی است. به نظر می رسد خطرات معمولی مانند سیل ناشی از تجهیزات خنک کننده با آب ، تصادفات با تجهیزات چرخشی و ماشین آلات یا ابزار برش و حفاری ، افراط در سر و صدا ، لغزش ، سفر ، ریزش ، بلند کردن و ارگونومی ضعیف بیشترین تعداد حوادث و آسیب های آزمایشگاهی را به خود اختصاص می دهد. قابل درک است که صدمات دست ها در آزمایشگاه بسیار متداول است. در استفاده از دستکش مناسب هنگام کار با تجهیزات آزمایشگاهی باید در برابر سوزش الکتریکی ، حرارتی و شیمیایی ، بریدگی ها و سوراخ های احتمالی احتیاط کرد.

قابل اعتماد و متخصص:
7.B. کار با تجهیزات آب شیرین
استفاده از آب به عنوان مایع خنک کننده در کندانسورهای آزمایشگاهی و سایر تجهیزات یک روش معمول است. اگرچه اغلب برای این منظور از آب شیر استفاده می شود ، اما این عمل باید ناامید شود. در بسیاری از مناطق ، صرفه جویی در مصرف آب ضروری است و آب شیر را نامناسب می کند. علاوه بر این ، پتانسیل سیل بسیار افزایش یافته است. دستگاه های یخچال و فریزر یخچال دار می تواند گران باشد اما برای خنک کردن تجهیزات آزمایشگاهی برای صرفه جویی در مصرف آب و به حداقل رساندن تأثیر سیل ها ترجیح داده می شود. برای جلوگیری از یخ زدگی در سیمهای تبرید ، از مخلوط آب و اتیلن گلیکول استفاده کنید زیرا خنک کننده محتاط است. نشت این مخلوط بسیار لغزنده است و برای جلوگیری از ریزش لغزش و ریزش باید کاملاً تمیز شود.

بیشتر سیل ها هنگامی اتفاق می افتد که لول supply منبع تغذیه کندانسور را قطع کند. در هنگام نوسان فشار آب شیلنگ ها می توانند از بین بروند و باعث ایجاد جریان های نامنظم شوند یا هنگام خراب شدن مواد شیلنگ از استفاده طولانی مدت یا نادرست ، می توانند شکسته شوند. سیل همچنین منجر می شود که شلنگ های خروج از پالس جریان قوی از سینک خارج شوند یا زهکشی های سینک توسط تجمع مواد غیرمستقیم مسدود شود. استفاده صحیح از گیره های شیلنگ و نگهداری از کل سیستم خنک کننده یا استفاده جایگزین از یک حمام خنک کننده قابل حمل با خوراک مکش می تواند چنین مشکلاتی را برطرف کند. قطع اتصال قفل پلاستیکی می تواند بدون نیاز به قفل نگه داشتن خطوط ایمن و بازپرداخت خطوط آب ، آن را آسان کند. برخی از اتصال سریع همچنین دارای شیرهای چک است که هنگام قطع اتصال اجازه ورود به داخل یا خارج از آن را نمی دهد. این ویژگی امکان قطع و وصل مجدد با حداقل ریزش آب را فراهم می کند. برای کاهش احتمال فشار بیش از حد اتصالات یا ظروف شیشه ای ، یک دستگاه کاهش فشار هوا از طریق منبع آب را در نظر بگیرید. همچنین قفل هایی در دسترس هستند که در صورت از دست دادن جریان خنک کننده ، جریان الکتریکی را خاموش می کنند و برای کارهای بدون نظارت توصیه می شوند.

قابل اعتماد و متخصص:

شرکت تجهیز کاران احجام

7.C کار با تجهیزات پیشرفته قدرتمند
از تجهیزات الکتریکی بطور معمول برای کارهای آزمایشگاهی استفاده می شود که نیاز به گرمایش ، سرمایش ، آشفتگی یا اختلاط و پمپاژ دارند. تجهیزات الکتریکی موجود در آزمایشگاه شامل پمپ های سیال و خلاء ، لیزر ، منبع تغذیه ، هر دو دستگاه الکتروفورز و الکتروشیمیایی ، تجهیزات اشعه ایکس ، همزن ، صفحات داغ ، گوشته های گرمایش ، اجاق های مایکروویو و مافوق صوت است. باید به خطرات مکانیکی و الکتریکی ذاتی در استفاده از این دستگاه ها توجه کرد. نیازهای ولتاژ بالا و انرژی بالا به طور فزاینده ای رواج دارد. بنابراین اقدامات احتیاطی برای کار با این دستگاه ها بطور فزاینده ای ضروری است.

شوک الکتریکی مهمترین خطر الکتریکی است. اگرچه جریان نسبتاً کم 10 میلی آمپر خطراتی دارد ، 80 تا 100 میلی آمپر می تواند کشنده باشد. علاوه بر این ، در صورت استفاده نادرست ، تجهیزات الکتریکی می توانند بخارات قابل اشتعال یا مواد منفجره را مشتعل کنند. با نگهداری منظم و درک صحیح از استفاده صحیح از دستگاه ، بسیاری از خطرات را می توان به حداقل رساند. قبل از شروع هر کار ، کلیه پرسنل باید در استفاده از کلیه منابع برق و محل سوییچ های خاموش کننده اضطراری نشان داده شده و آموزش ببینند. اطلاعات مربوط به اقدامات اضطراری را می توانید در بخش 7.G مشاهده کنید.

7.C.1. اصول کلی
در هنگام نصب ، اصلاح و تعمیر و همچنین در هنگام استفاده از تجهیزات باید احتیاط خاصی انجام شود. برای اطمینان از عملکرد ایمن ، کلیه تجهیزات الکتریکی باید مطابق با مقررات قانون ملی برق (NEC) انجمن ملی حفاظت از آتش سوزی نصب و نگهداری شوند (NFPA ، 2008). كاركنان آزمايشگاهي آموزش ديده نيز بايد با كد و آيين نامه هاي دولتي و محلي مشورت كنند ، كه ممكن است شامل قوانين خاصي باشد

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum kameralı su tesisatçısıhtml nullednulled themesMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetdizipal