توسط: اکسپرس میز وب | دهلی نو | به روز رسانی: 27 ژوئن 2020 12:47:53 pm

Kartarpur corridor to reopen, Kartarpur corridor, Kartarpur corridor shut, Kartarpur corridor coronavirus, pakistan Kartarpur corridor در ماه نوامبر گذشته نخست وزیر نارندرا حال افتتاح این کریدور اتصال دیره بابا ناناک در هند پنجاب با Kartarpur صاحب gurdwara در پاکستان است. (اکسپرس عکس)

پاکستان به روز شنبه منتقل به هند که آن را آماده برای بازگشایی Gurudwara Kartarpur صاحب برای زائران سیک در ژوئن 29. در یک اطلاعیه صبح امروز وزیر امور خارجه شاه محمود قریشی گفت: اسلام آباد آماده شد برای بازگشایی راهرو به مناسبت سالگرد مرگ مهاراجه Ranjeet سینگ.

راهرو بسته شد در ماه مارس این سال به عنوان یک اقدام احتیاطی برای جلوگیری از گسترش این رمان coronavirus.

“به عنوان مکان عبادت باز کردن در سراسر جهان, پاکستان آماده برای بازگشایی Kartarpur صاحب راهرو برای همه زائران سیک انتقال به سمت ما آمادگی برای بازگشایی راهرو در 29 ژوئن سال 2020 به مناسبت سالگرد مرگ مهاراجه Ranjeet سینگ” قریشی توییتی.

در ماه مارس این سال در دهلی نو به طور موقت به حالت تعلیق در ثبت نام و سفر به راهرو با توجه به همه گیر.

مقامات بهداشت در پنجاب گفته بود که از شهروندان پاکستانی نیز تا به حال دسترسی به Kartarpur صاحبوجود دارد خطر که برخی از افراد آلوده می تواند با تصویب این ویروس به زیارت حرم. با توجه به داده های قابل دسترسی توسط هند اکسپرس از دولت پنجاب مقامات 3,871 زائران سفر کرده بود Kartarpur صاحب بعد از عبور از دره بابا ناناک مرز در Gurdaspur بین مارس 7 و 13.

در ضمن در بخش هایی از حرم بودند آسیب دیده در طوفان و چندین گنبد ساخته شده در بالای محیط بیرونی دیوارهای پیچیده سقوط کرده بود. حداقل هشت گنبد تازگی بازسازی شده Gurdwara Kartarpur صاحب به هم ریخت با توجه به رعد و برق, به گزارش خبرگزاری PTI.

یک پاکستانی گفت: با توجه به PTI: “گنبد ساخته شده از فیبر است که چرا آنها به وسیلۀ قوی باد.”

هند منتقل به پاکستان که آسیب ناشی از “بزرگ بهت و حیرت” در میان جامعه سیک منابع دولت گفت. “هند خواست پاکستان است که در احترام به احساسات جامعه سیک که کمبود آن منجر به آسیب به تازگی ساخته سازه های فوری تصحیح و رفع” یک منبع گفت: هند اکسپرس.

با این حال دولت پاکستان ادعا کرده است که این تعمیر “آسیب های ناشی از باد و باران در Kartarpur صاحب در عرض چند ساعت.”

در ماه نوامبر گذشته نخست وزیر نارندرا حال افتتاح این کریدور اتصال دیره بابا ناناک در هند پنجاب با Kartarpur صاحب gurdwara در پاکستان است.

📣 هند اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما (@indianexpress) و اقامت به روز شده با آخرین اخبار در

برای همه آخرین هند, اخبار, دانلود برنامه اکسپرس.